30.07.2013


Witajcie w nowej odsłonie strony pościęconej jednemu z największych cykli fantasy - Koło Czasu, stworzonemu przez Roberta Jordana, a dokończonego przez Briana Sandersona, poproszonego o to po śmierci Roberta Jordana

Na całość cyklu składa się 14 tomów - jedenaście napisanych przez samego Roberta Jordana i trzy dokończone na podstawie pozostawionych zapisków po jego śmierci przez Briana Sandersona. Początkowo mial to byc tylko jeden tom, a całość miała zmieścić się w 12 częściach, ale okazało się to niemożliwe, stąd też powstały trzy tomy.


Poza cyklem ukazało się kilka utworów osadzonych w świecie "Koła czasu": prequel "Nowa Wiosna", obszerny i bogaty glosariusz "Koło Czasu - przewodnik po sadze Roberta Jordana", a 25 czerwca 2013r. ukaże się "River of Soul" -zbiór kilku wątków które nie zmieściły się w finalnym tomie "A Memory of Light".


Niestety polski wydawca - wydawnictwo ZYSK - nie rozpieszcza fanów i opóżnienia w tłumaczeniach są olbrzymie.Według zapewnień "Bastiony Mroku" w wakacje 2013r, pomimo że swoją premierę w USA ten tom miał w 2010 roku, a dostępny jest już w sprzedaży tom ostatni, "A Memory of Light".


Zapraszam do zapoznania się z zawartością strony, mam nadzieję że nowy wygląd przypadnie do gustu.