A

ADELEAS NAMELLE - Wielkie Polowanie
Brązowa Ajah z Salidaru (odniesienie Salidar będzie oznaczalo siostry zbuntowane przeciw ELAIDZIE) Siostra VANDENE, wyglądają identycznie. Pojechała do Ebou Dar z NYNAEVE i ELAYNE. Została otruta razem z ISPAN przez kogoś z grupy ELAYNE.

AKARNIN - Triumf Chaosu
Brązowa Ajah z Salidaru, szczupłej budowy.

ALANNA MOSVANI - Wielkie Polowanie
Zielona Ajah , jej Strażnikami są IHVON i RAND AL'THOR. Ciemnowłosa i zgrabna, z pięknymi ciemnymi oczami, pełnymi ognia świadczącego o wielkim temperamencie .Była jedną z Aes Sedai, które uzdrowiły MATA. Wiążąc bez zezwolenia RANDA jako Strażnika, chciała przejąć nad nim kontrolę, lecz nie potrafiła tego dokonać, ponieważ RAND równiż dysponował Prawdziwą Mocą.Podczas Bitwy przy Studniach Dumai złożyła przysięgę wierności RANDOWI. MIN w swoich aurach zobaczyła, że RAND może jej ufać.

ALENDRIN - Ścieżka Sztyletów
Zasiadająca Białych Ajah z Salidaru. Ciemnozłote włosy brązowe oczy.

ALVIARIN - Wielkie polowanie.
Przywódczyni Czarnych Ajah, podająca się za Białą. Obecnie jest Opiekunką Kronik przy EAIDZIE. Otrzymuje rozkazy od MESAANY.

AMICO NAGOYIN - Smok Odrodzony
Czarna Ajah. Czczupła i zgrabna, z długą szyją i bladą cerą. EGWENE pojmała ją w Kamieniu Łzy i odcięła od Mocy, została zabita podczas napadu Trolloków na Kamień.

ANANDA - Wschodzący Cień
Żółta Ajah

ANAIYA EVANALLERIN - Wielkie Polowanie.
Błęitna Ajah z Salidaru, była przyjaciółką MOIRAINE, brała udział w wyleczeniu MATA. Jedna z najbardziej wpływowych Sióstr w calej Grupie.

ARNOURA LARISEN - Korona Mieczy
Szara Ajach z Tarabonu, była doradczynią COLAVAERE, gdy ta została królową Cairhrien. Obecnie jest doradczynią BERELAIN.

ASHMANAILLE - Triumf Chaosu
Szara Ajah, b.szczupła.

ASNE ZERAMENE - Wschodzący Cień
Czarna Ajah, podająca się za Zieloną, ma czarne, skośne oczy i wyrazisty nos.

B

BELDEINE NYRAM - Czara Wiatrów
Błekitna Ajah z Wieży. Dostała się do niewoli w bitwie przy Studniach Dumai i złożyła przysięgę RANDOWI.

BELDEMAINE - Triumf Chaosu
Żółta Ajah z Arafel. Pulchna, nosi srebrne dzwoneczki we włosach.

BEONIN - Ognie Niebios
Szara Ajah z Salidaru. Posiada ciemnozłote włosy i niebiesko-zielone oczy tak wielkie, że wydaje się być stale czymś zaskoczona.

BERA HARKIN - Czarna Wieża
Błekitna Ajah z Salidaru. Razem z KIRUNĄ pojechała do Aielów w poszukiwaniu RANDA, który aktualnie był w Caemlyn. Ma krótko obcięte, brązowe włosy wokół krągłej twarzy.Wyglądem przypomina wiejską gospodynię.Podczas bitwy przy Studniach Dumai złożyła przysięgę RANDOWI. MIN w swoich wizjach dostrzegła ,że RAND może jej całkowicie ufać.

BERANA - Ścieżka Sztyletów
Biała Ajah , Zasiadająca z Salidaru

BERENICA - Czarna Wieża
Żółta Ajah z Salidaru. Jest jednym z ambasadoróww Caemlyn.

BERISHA - Czara Wiatrow
Szara Ajah z Wieży. Szczupła, obdarzona twardym spojrzeniem.

BERYLA NARON - Ognie Niebios
Czarna Ajah.

BHARATINE - Triumf Chaosu
Zielona Ajah z Salidaru.

BRENDAS - Smok Odrodzony
Biała Ajah z Salidaru, brała udział w uzdrowieniu MATA.

C

CABRIANA MECANDES - Triumf Chaosu
Aes Sedai, która była torturowana przez SEMIRHAGE

CADSUANE MELAIDHRIN - Czara Wiatrów
Zielona Ajah, nie jest związana ani z Wieżą, ani z Salidarem.Wyjątkowa Aes Sedai o wielkiej Mocy. Jej stalowo-szare włosy są związane w kok, przystrojony złotymi ozdobami, wśród których być może jest angreal. Urodziła się wcześniej, niż jakakolwiek żyjąca Siostra, obecnie ma 270 lat. Większość sądziła, że już nie żyje, gdy nagle pojawiła się w Caihrien.Wszystkie Siostry bardzo ją poważają, a nawet boją, ponieważ nigdy nie traci opanowania RAND nie bardzo jej ufa, ze względu na jej niezależność i niezwykle silną wolę.

CALINDIN - Triumf Chaosu
Przyjęta z Salidaru. Jest już Przyjętą ponad 10 lat ! Pochodzi z Tarabonu. Jej czarne włosy sa splecione w mnóstwo cienkich warkoczyków

CARENE FRANSI - Korona Mieczy
Zielona Ajah, niezbyt pulchna, ale o szerokich barkach i rąkach mocnych, jak u mężczyzny. Mimo swojej wagi porusza się płynnie jak łabądź.

CARLINYYA - Wielkie polowanie
Biała ajah z Salidaru, ma duże wpływy wśród pozostałych śióstr.

CHESMAI EMRY - Ognie Niebios
Czarna Ajah.

CORREN SAELDAIN - Czarna Wieża
Szara Ajah z Wieży. Pulchna i pompatyczna. Przewodnicząca poselstwa z Wieży do Caihrien, gdzie była odpowiedzialna za porwanie RANDA i próbę zawiezienia go do Tar Valon. Dostała się do niewoli w bitwie przy Studniach Dumai.

CORELLE HOVIAN - Czara Wiatrów
Żółta Ajah z Murandy, utalentowana Uzdrowicielka. Chłopięco szczuoła, z grubymi, ciemnymi brwiami, które razem z masą kruczo czarnych włosów nadają jej nieco dziki wygląd.

COVARLA BALDENE - koraona Mieczy
Czerwona Ajah z Wieży. Była w grupie Sióstr, które porwały RANDA, uratowła się z bitwy przy Studniach Dumai i powróciła do Białej Wieży, aby zdać relację ELAIDZIE.

D

DAGDARA FINCHEY- Wschodzący Cień
Żółta Ajah, szersza i wyższa od większości mężczyzn, dzięki szarawym włosom wygląda starzej od innych Sióstr.

DAIGIAN MOSENEILLIN - Korona Mieczy
Biała Ajah z Caihrien. Pulchna, blada kobieta, która nosi srebrny łańcuszek w długich czarnych włosach z księżycowym kamieniem wiszącym pośrodku czoła.

DANELLE - Ognie Niebios
Brazowa Ajah, Zasiadająca z Wieży. Często rozmarzona, jakby lekko nieprzytomna. Ma wielkie ,niebieskie oczy. Samotna kobieta, która nie ma przyjaciółek nawet w swojej Ajah.

DELANA - Triumf Chaosu
Czarna Ajah, podająca się za Szarą, Zasiadająca z Salidaru. Jasnowłosa, niebieskooka. Gdy patrzy na Ciebie, masz wrażenie, że jesteś jedyną osobą, która dla niej istnieje.

DEMIRA ERIFF - Czarna Wieża
Brązowa Ajah z Salidaru. Uczestniczka poselstwa do Caemlyn. Została zaatakowana i zraniona przez Aielów, podających się za zwolenników RANDA.

DOESINE - Ścieżka Sztyletów
Żółta Ajah, Zasiadająca z Wieży. Wysoka, jak na mieszkankę Caihrien

DUHARA - Ścieżka Sztyletów
Czerwona Ajah z Wieży, Zasiadająca.

E

EDESSINA - Ognie Niebios
Żółta Ajah z Salidaru

ELAIDA do AVIRNRY a'ROIHAN - Oko Świata
Amyrlin z Białej Wieży. Pochodziła z Czerwonych Ajah. Była doradczynią królowej MORGASE. Czasami potrafi Przepowiadać. Myśli, ze wszystko powinno przebiegać zgodnie z jej planami, ale b.często efekt jest zupełnie inny.

ELDRITH JHODAR - Wschodzący Cień
Czarna Ajah, podająca się za brązową. Ostatnio widziana w Tanchico. Jest odpowiedzialna za znikanie bezpańskich kotów, którymi się opiekuje MARILLIN, inna Czarna Ajah.

EMARA - Triumf Chaosu
Przyjęta z Salidaru, drobna kobieta o szarych oczach, całkiem ładna.

ELZA PENFEL - Czarna Wieża 
Nieokreślona Ajah z Wieży. Została pojmana w bitwie przy Studniach Dumai i złożyła przysięgę RANDOWI.

ESCARLDE - Ścieżka Sztyletów
Brązowa Ajah, zasiadająca z Salidaru.

EVANELLIEN - Ognie Niebios
Szara Ajah, zasiadająca s Wieży. B. czuła na punkcie wyglądu i ubrań.

F

FALDRIN HARELLA - Triumf Chaosu
Zielona Ajah z Salidaru. Uczestniczyła w poselstwie do Caemlyn.Ma ciemne włosy splecione w cienkie warkocze.Złożyła przysięgę RANDOWI po bitwie przy Studniach Dumai. MIN w swoich aurach zobaczyła, że RAND może jej ufać.

FALION BHODA - Ognie Niebios
Czarna Ajah podająca się za Białą. Obie z ISPAN próbowały znaleźć w Ebou Dar Czarę Wiatrów.

FAOLAIN ORANDE - Smok Odrodzony
Przyjęta z Salidaru. Ostatnio podniesiona do Aes Sedai przez EGWENE. Złożyła jej przysięgę lojalności wraz z TEODORIN.

FAISELLE - Ścieżka Sztyletów
Zielona Ajah, zasiadająca z Salidaru.

G

GALINA GASPAN - Wschodzący Cień
Czarna Ajah, nieoficjalna przywódczyni Czerwonych Ajah z Wieży, o czym nie wiedzą Siostry z innych Ajah. Króczo czarne włosy otaczją jej okrągłą twarz z pulchnymi, wymagającymi ustami.B. dumna i okrutna. Była członkinią poselstwa do Ciihrien, dostała się do niewoli Aiel Shaido po bitwie przy Studniach Dumai.

I

ISPAN SHEFAR - Ognie Niebios
Czarna Ajah, podajaca się za Błękitną. Miała włosy zaplecione w warkoczyki, podobnie, jak LIANDRIN. Razem z FALION pojechały do Ebou Dar w poszukiwaniu Czary Wiatrów. Została tam pochwycona przez NYNAEVE., a następnie otruta razem z ADELEAS trucizną podaną w herbacie przez kogoś z grupy ELAYNE.

J

JANINE PAVLARA - Czara Wiatrów
Nieokreślona Ajah z Wieży. Wzięta do niewoli w bitwie przy Studniach Dumai.

JANYA FRENDE - Triumf Chaosu
Brązowa Ajah, Zasiadająca z Salidaru. Smukła kobieta z ciemnymi, krótkimi włosami, okalająccymi anielską twarz, zawsze elegancka i schludna. Kiedy z kimś rozmawia, mozna odnieść wrażenie, że myśli o czymś zupełnie innym.

JAVINDHRA - Ognie Niebios
Czerwona Ajah, Zasiadająca z Wieży. Pomimo gładkich policzków, jej oczy twardoscią przypominały stalowe gwoździe.

JEAINE CAIDE - Wschodzący Cień
Czarna Ajah pochodząca z Arad Doman, podająca się za Zieloną.

JENARE - Czara Wiatrów
Czerwona Ajah z Wieży.Została wysłana do Czarnej Wieży, aby zniszczyć Asha'manów, którzy jednak wzięli ją do niewoli.

JOIYA BYIR - Smok Odrodzony
Czarna Ajah, miała szare oczy i zwodniczo łagodną ,babciną twarz, jednak bez śladu siwizny we włosach.Dziewczęta wzięły ją do niewoli w Kamieniu Łzy. Zginęła straszną i tajemniczą śmiercią podczas napadu Trolloków na Kamień.Dotąd nie wiadomo, kto mógł to zrobić.

JOLINE MAZA - Wschodzący ćień
Zielona Ajah, Zasiadająca z Wieży. Zgrabna i smukła.Wysłana przez ELAIDĘ do Ebou Dar jako ambasador. Pozostała na wolności po inwazji Seanchan dzięki pomocy MATA.

JUILAINE MADOME - Ścieżka Sztyletów
Brązowa Ajah z Wieży. Wysoka,atrakcyjna kobieta z krótkimi, czarnymi włosami. Chce zostać Zasiadającą wśród swojej Ajah.

K

KAIREN STANG - Triumf Chaosu
Błekitna Ajah z Salidaru. Uczestniczyła w poselstwie do Caemlyn.

KATERINE ALUDDRIN - Triumf Chaosu
Czarna Ajah podająca się za Czerwoną z Wieży.Uczestniczyła wposelstwie do Caihrien.Wzięta do niewoliw bitwie przy Studniach Dumai , uciekła z obozu Aielów w Caihrien.

KERA - Czara Wiatrów
Zielona Ajah z Wieży, pochodzi z Tairen. Ma jasne włosy i zielone oczy.

KIRUNA NACHIMAN - Ognie Niebios
Zielona Ajah z Salidaru o króleskiej postawie. Została wysłana razem z BERĄ w celu odnalesienia RANDA wśród Aielów. Obecnie przebywa w Caemlyn razem z poselstwem z Salidaru. Po bitwie przy Studniach Dumai złożyła przysięgę wierności RANDOWI. MIN w swoich aurach zobaczyła, że można jej zaufać.

KUMIRA - Ścieżka Sztyletów
Brązowa Ajah pochodząca z Shienaru. Przystojna kobieta z krótkimi włosami i błękitnymi oczami.

KWAMESA - Triumf Chaosu
Szara Ajah, zasiadająca z Salidaru.

L

LARISSA LYNDEL - Czarna Wieża
Żółta Ajah o kościstym wyglądzie.

LEANE SHARIF - Wielkie polowanie
Zielona Ajah z Salidaru.B. zgrabna, o wielkim uroku, ciemne włosy nosi krótko obcięte. Była Opiekunką Kronik przy SIUAN.Została ujarzmiona podczas przewrotu w Białej Wieży dokonanego przez ELAIDĘ. Uzdrowiła ją NYNAEVE. Po uzdrowieniu nie osiągnęła dawnej siły we władaniu Mocą. Przed ujarzmieniem była Błękitną Ajah. Jedna z Aes Sedai, ktOre uzdrowiły MATA.

LELAINE AKASHI - Triumf Chaosu
Błękitna Ajah, Zasiadajaca z Salidaru, posiada duży wpływ na inne śiostry. Smukła kobieta o dostojnym wyglądzie, zmiękczonym czasem ciepłym uśmiechem.

LIANDRIN - Wielkie Polowanie
Czarna Ajah, dawniej Czerwona, pochodzi z Tarabonu, zaplata miodowego koloru włosy w mnóstwo warkoczyków. Była przywódczynią 13 Czarnych Ajah, które uciekły z Wieży. Została zablokowana tarczą przez MOGHEDIEN. becnie przebywa w niewoli u Seanchan jako Damene.

LYRELLE - Ścieżka Sztyletów
Nieokreślona Ajah, Zasiadająca z Salidaru.Prawdopodobnie Błękitna lub Biała.

M

MAGLA DARONOS - Czarna Wieża
Żółta Ajah, Zasiadająca z Salidaru o szrokich barkach, jak u mężczyzny.

MALIND - Czarna Wieża
Zielona Ajah, Zasiadajaca z Salidaru, z ciemnymi oczmi i miłą twarzą.

MARILLIN GEMALPHIN - Wschodzący Cień
Czarna Ajah, dawniej Brązowa. B. lubi koty i pomaga im, gdzie tylko może. Jeśli się dowie, że to ELDRITH jest odpowiedzialna za znikanie bezpańskich kotów, którymi się opiekuje, mogą być duże kłopoty.

MARITH RIVEN - Czara Wiatrów
Nieokreślona Ajah z Wieży. Wzięta do niewoli w bitwie przy Studniach Dumai.

MASURI SOKAWA - Czarna Wieża
Brązowa Ajah z Salidaru, uczestniczyła w poselstwie do Caemlyn. Złożyła przysiegę wierności RANDOWI.

MERANA AMBREY - Czarna Wieża
Szara Ajah z Salidaru. Ciemnowłosa z piwnymi oczami. Przywódczyni poselstwa Salidaru do Caemlyn. Po bitwie przy Studniach Dumai złożyła przysięgę wierności RANDOWI. MIN w swoich aurach odczytała, że można jej zaufać

MERILILLE CEANDEVIN - Czara Wiatrów 
Szara Ajah, pochodzi z Caihrien. Wysmukła, z ślniącymi czarnymi włosami, ma wielkie, wilgotne oczy. Wysłana w poselstwie do Ebou Dar.

MORAINE DAMODRED - Oko Świata
Błekitna Ajah, pochodzi z królewskiego Domu Damodred w Caihrien. Od wielu lat poszukiwała Smoka Odrodzonego. Dzięki wielkiej sile woli i odwadze z łatwością dominowała w każdym otoczeniu. Wciągnęła LANFAER do Ter'angreala, gdzie prawdopodobnie obie zginęły. Istnieje jednak szansa, że jeszcze o niej usłyszymy.

MORIA - Ścieżka Strachu
Nieokreślona Ajah, Zasiadzjąca z Salidaru.

MORVIN - Ognie niebios
Brązowa Ajah z Salidaru. Korpulentna kobieta z siwymi pasmami we włosach. Sceptyczna wobec wszystkiego, czego może sie dowiedzieć. Ma duży wpływ na pozostałe Siostry.

MYRELLE - Ognie Niebios 
Zielona Ajah, ich przywódczyni z Salidaru mimo młodego wieku,mająca duży wpływ na inne Siostry. Jej Strażnikami są : NUHEL DROMAND, CROI MAKIN i LAN MANDRAGORAN, który został jej przekazany przez MOIRAINE , gdy ta spodziewała się śmierci, w celu uratowania mu życia i ostatecznego przekazania NYNAEVE, co w sumie łamało podstawowe prawa obowiązujące Aes Sedai. MYRELLE potrafiła utrzymać przy życiu aż dwóch Strażników po śmierci ich poprzednich Aes Sedai, co nie udało się żadnej innej Siostrze. Również z tego powodu wybrała ją Moiraine. Po wykryciu przez EGWENE tego postępku musiała jej złożyć przysięgę wierności.

N

NESUNE BIHARA - Triumf Chaosu 
Brązowa Ajah z Wieży. Uczestniczka poselstwa do Caihrien, pochodzi z Kandoru. Posiada oczy podobne do ptasich, czasami rozmawia sama ze sobą. Dostała się do niewoli w bitwie przy Studniach Dumai i złożyła RANDOWI przysięgę wierności.

NIANDE - Korona Mieczy
Szara Ajah, była z CADSUANE na spotkaniu buntowników w Caihrien.

NICOLA TREEHILL - Ognie Niebios
Smukła z ciemnymi włosami i wielkimi oczami. Była jedną z uciekinierek z Samary, przybyła do Salidaru z NYNAEVE i ELAINE. Obecnie jest Nowicjuszką obdarzoną b.silnym potencjałem w użyciu Mocy. Posiada również Talent Przepowiadania oraz Dostrzegania Ta'varen, których widzi jako świecacych ludzi.

NISAO DACHEN - Ognie Niebios
Żółta Ajah z Salidaru. Jest zainteresowana wleczeniu chorób umysłowych, dlatego pomagała MYRELLE w utrzymaniu LANA przy życiu po śmierci MOIRAINE.Razem z nią złożyła przysięgę EGWENE.

NORINE DOVARNA - Czarna Wieża
Biała Ajah z Salidaru.

P

PEVARA - Korona Mieczy
Czerwona Ajah, Zasiadająca z Wieży. Niewysoka, raczej pulchna, jak na kobietę pochodzącą z Kandoru nawet niska. Pomaga SEAINE tropić Czarne Ajah w Białej Wieży na rozkaz ELAIDY.

PHAEDRINE - Ognie Niebios
Brązowa Ajah, NYNAEVE i ELAINE spotkały ją po przybyciu do Salidaru. Sprawia wrażenie, że już nigdy nie zmieni wyglądu.

R

RAFELA CINDAL - Triumf Chaosu
Błekitna Ajah z Salidaru, uczestniczka poselstwa do Caemlyn, złożyła przysięgę wierności RANDOWI.

RIANNA ANDOMERAN - Smok Odrodzony
Czarna Ajah ,uciekinierka z Wieży razem z 13 innymi, dawniej Biała. Ma czarme włosy z białym pasmem na lewej skroni.

ROMANDA - Triumf Chaosu
Żółta Ajah, Zasiadająca z Salidaru i ich Przywódczyni. Ma ciemne oczy i kompletnie szare włosy, co wśród Aes Sedai oznacza b.zaawansowany wiek. B.wpływowa i poważana Siostra.

RUBINDE - Ścieżka Sztyletów
Zielona Ajah, Zasiadająca z Wieży. Odznacza się kruczo czarnymi włosami i oczami jak szafiry.

S

SAERIN ASNOBAR - Ścieżka SZtyletów
Brązowa Ajah, Zasiadająca z Wieży. Pochodzi z Altary. Na jej ciemnych włosach widać slady siwizny a także wyblakłą bliznę na policzku.

SALITA TORANES - Triumf Chaosu
Żółta Ajah, Zasiadająca z Salidaru. Pochodzi z Tairen, jej karnacja jest ciemna, jak kobiet z Ludu Morza.

SAMALIN - Triumf Chaosau
Zielona Ajah, Zasiadająca z Salidaru, z wyrazistą, ostrą twarzą

SAMITSU - Korona Mieczy
Była z CADSUANE na spotkaniu buntowników w Cairien. B, utalentowana Uzdrowicielka.

SERAFELLE - Wielkie polowanie
Brązowa Ajah, jedna z Sióstr, które uleczyły MATA.

SHANA - Czarna Wieża
Biała Ajah z Dalidaru. Przypominała ELAINE rybę.

SHANELLE - Czarna Wieża
Żółta Ajah z Salidaru z bladoniebieskimi oczami.

SHEMERIN - Wschodzący Cień
Żółta Ajah z Wieży. Raczej pulchna, z pozoru zawsze spokojna, jak pozostałe Aes Sedai, jednak jej oczy często zdradzały niepewność.Została zdegradowana przez ELAIDĘ do Przyjętej Przyjętej i uciekła z Białej Wieży

SHERIAM BAYANAR - Wielkie polowanie
Błękitna Ajah z Salidaru. Posiada lekko skośne zielone oczy i ognistego koloru włosy. Była Mistrzynią Nowicjuszek w Wieży, brała udział w wyleczeniu MATA. Stanowcza i silna Aes Sedai, oo wielkim wpływie na na inne Siostry, także z pozostałych Ajah. Obecnie jest opiekunką Kronik przy EGWENE, której także złozyła przysięgę wierności.

SAREITHA TOMARES - Czara Wiatrów
Brązowa Ajah z Salidaru. Ciemna, krępa kobieta. Jest Aes Sedai dopiero od dwóch lat. Była w poselstwie w Ebou Dar.

SARENE NEMDAHL - Triumf Chaosu
Biała Ajah z Wieży. Nosi ciemne włosy uczesane w cienkie warkocze. Brała udział w poselstwie do Caihrien, wzieta do niewoli w bitwie przy Studniach Dumai. Złożyła przysięgę RANDOWI.

SAROIYA - Ścieżka Sztyletów
Nieokreślona Ajah, Zasiadająca z Salidaru.

SEAINE - Korona Mieczy
Biała Ajah, Zasiadająca z Wieży, posiada brązowe oczy.ELAIDA zleciła jej tropienie Czarnych Ajah w Białej Wieży.

SEDORE - Ścieżka Sztyletów
Żółta Ajah, Zasiadająca z Wieży.

SEONID TRAIGHAN - Triumf Chaosu
Zielona Ajah z Salidaru, uczestniczka poselstwa do Caemlyn. Złożyła przysięgę RANDOWI.

SHEVAN - Ścieżka Sztyletów
Brązowa Ajah, Zasiadająca z Wieży.Wyższa od większości mężczyzn, z długim podbródkiem na szczupłej twarzy.

SILVIANA - Ścieżka Sztyletów
Czerwona Ajah, krępa kobieta z kwadratową twarzą.

SIUAN SANCHE- Wielkie Polowanie
Błękitna Ajah z Salidaru. Przedtem była Amyrlin, zostła obalona i ujarzmiona podczas przewrotu dokonanego przez ELAIDĘ. Wraz z MOIRAINE przez 20 lat poszukiwały Smoka Odrodzonego. Została Uzdrowiona przez NYNAEVE , lecz jejsiła we władaniu Mocą jest o wiele mniejsza. Ku własnemu zaskoczeniu zakochała się w GARETHE BRYNE. Odznacza się b.silną wolą, inteligencją i umiejętnością kierowania ludźmi.

T

TAKIMA - Wielkie Polowanie
Brązowa Ajah z Salidaru. Odznacza się długimi, czarnymi włosami.

TALENE MINLY - Korona Mieczy
Czarna Ajah, podająca się za Zieloną, Zasiadającą z Wieży. Posągowo zbudowana kobieta ze złotymi włosami. Została rozpoznana jako Czarna Ajah podczas śledztwa zleconego przez ELAIDĘ przy pomocy Różdżki Przysiąg.

TARNA FEIR - Triumf Chaosu
Czerwona Ajah z Wieży.Wyniosła, z wydatnym podbródkiem i niebieskimi oczami. Była emisariuszką ELAIDY do zbuntowanych Sióstr w Salidarze z misją namówienia ich do powrotu.

TEMAILE KINDERODE - Wschodzący Cień
Czarna Ajah, jedna z 13 uciekinierek z Białej Wieży. Posiada ciemnoniebieskie oczy i ciemne włosy luźno spływające na ramiona. Jej twarz przypomina lisi pyszczek. NYNAEVE zobaczyła w Tel'aran'rhiond, jak dręczy AMATHERĘ i uwolniła z jej rąk. TEMAILE bowiem bardzo lubi zadawać ból.

TESLYN BARADON - Ognie Niebios
Czerwona Ajah, Zasiadająca z Wieży. Pochodzi z Illian. Koścista, z wystającym nosem, przypomina ciernisty krzak. Cały czas skrzywiona i nachmurzona. Została wysłana do Ebou Dar w poselstwie przez ELAIDĘ. W czasie najazdu Seanchan została pochwycona i zmieniona w Damane zwaną TESSI.

THEODRIN DABEI - Smok Odrodzony
Przyjeta z Salidaru. Ponieważ w Salidarze nie mogła być podniesiona do godności Aes Sedai bez złożenia 3 przysiąg, otrzymała stopień wyższy od Przyjętej, choć niższy od pełnej Siostry. Została jednak podniesiona do Aes Sedai przez EGWENE podczas mianowania na Amyrlin. Złożyła jej następnie przysięgę posłuszeństwa.

THERVA MARESIS - Ognie Niebios
Żółta Ajah z Salidaru, wysmukła kobieta z długim nosem.

TOVEINE GAZAL - Ścieżka Sztyletów
Czerwona Ajah z Wieży. Niska, raczej pulchna z gładką, o miedzianym odcieniu skórą i długimi ciemnymi włosami. ELAIDA wysłała ją z 4 innymi Czerwonymi Siostrami do Czarnej Wieży w celu jej zniszczenia. Została pojmana przez LOGAINA.

TURANNA NORILL - Ścieżka Sztyletów
Biała Ajah.

V

VALINDE NATHENOS - Triumf Chaosu
Biała Ajah z Salidaru, uczestniczka poselstwa do Caemlyn.

VANDENE NAMELLE - Wielkie Polowanie
Zielona Ajah z Salidaru, siostra ADELEAS, niezwykle do niej podobna.

VARILLIN - Triumf Chaosu
Szara Ajah, Zasiadająca z Salidaru, wysmukła kobieta z rudymi włosami

VELINA - Ścieżka Sztyletów
Biała Ajah, Zasiadająca z Wieży. Posiada orli nos i ostre,bystre oczy.

VERIN MATHWIN - Wielkie Polowanie
Brązowa Ajah, jedna z Sióstr, które Uzdrowiły MATA. Wyjątkowo tajemnicza Aes Sedai. Nie wiadomo, wobec kogo jest właściwie lojalna i jakie są jej prawdziwe plany. Wiadomo natomiast, że posiada niezwykłą wiedzę i wielką inteligencję.

Y

YUKIRI - Ścieżka Sztyletów
Żółta Ajah, dość pulchna kobieta, natomiast tak wyniosła, jak dwie królowe.

Z

ZERAH DACAN - Ścieżka Sztyletów
Biała Ajah z Salidaru. Wysmukła, z czarny,i włosami. Nosi szal Aes Sedai krócej, niz 50 lat. Pojechała do Białej Wieży jako szpieg z Salidaru w celu rozpowszechniania wieści o spisku Czerwonych Ajah z Fałszywym Smokiem LOGAINEM